Baby

10 top nutností, bez ktorých si neviem predstaviť život s bábätkom + Veľká Baby Giveaway

Pracujem na článku a najmä na videu, v ktorom rozoberiem tému: Výbavička pre bábätko. Dnes Vám zatiaľ v rýchlosti popíšem aspoň desať vecí, bez ktorých by som si nedokázala predstaviť život s našim bábätkom. Píšem zámerne s našim bábätkom, pretože stále tvrdím, že každé bábätko je iné a preto aj každé potrebuje a vyžaduje iné veci. Berte preto prosím tento zoznam iba ako inšpiráciu. Tento zoznam obsahuje skrátka top must have nutnosti, ktoré nám doteraz uľahčili každý jeden deň s bábätkom a som nesmierne vďačná, že existujú. Nižšie pod zoznamom na Vás čaká Veľká Ďakovná Baby Giveaway.

 1. Nosič Nikdy by som si nebola pomyslela, že nosenie detí bude medzi ľuďmi tak kontroverzná téma. Ba by som povedala, že ešte väčšmi, ako pôrod doma a to ma teda naozaj prekvapilo. Mnoho ľudí Vás bude odhovárať od nosenia. Nedajte sa! Je to neoceniteľný pomocník. Či už na zvládnutie bežných domácich prác, ale aj ako pomocník na dlhšie cesty i každodenné prechádzky. V neposlednom rade pomocník pri kolikách, nervozite ako Vašej, tak aj bábätkovskej a dokonca aj pri popôrodnom splíne. A môže to byť ohromný pomocník, keď si už neviete dať rady s uspávaním. My sa nosíme od narodenia a je to super. Pod pojem nosič spadá nosič v pravom slova zmysle, ale aj šatky a iné druhy nosiacich pomôcok. Keď bola Stelli úplný novorodenec, tak úväz do šatičky bol super, ale ako rástla, tak sme od nej čoraz viac upúšťali. Od tretieho mesiaca sa nosíme už iba v nosiči. Z môjho pohľadu je to oveľa praktickejšie ako šatka, ale je to samozrejme na každom jednotlivcovi. My sme si od prvej chvíle obľúbili nosič slovenskej značky BeLenka. Vďaka nosiču som zvládla prvé týždne, kedy som bývala aj celé dni a noci sama s novorodeniatkom, tak isto celé Vianočné sviatky a aj úpravy okolo nového domu.
 2. Látkové plienky Tu naozaj netreba veľa slov. Mať bábätko a nemať látkové plienky skrátka nejde. Treba si uvedomiť, že bábätká sú často z  nejakého dôvodu mokré a preto ich treba často aj utierať. My máme vždy po ruke aspoň jednu látkovú plienku v spálni, v obývačke, v aute a minimálne tri cestujú vždy s nami v prebaľovacej taške. Čím savejšie, tým lepšie.
 3. Papierové plienky Vážne som chcela výhradne látkovať, ale pokožka nášho bábätka si povedala, že to nie je najlepší nápad a pre zapareniny sme prešli na papierové plienky. Snažíme sa kupovať ekologické plienky a aj vďaka snahe o bezplienkovanie a občasnému použitiu látkovky, míňame naozaj máličko papierových plienočiek. V dnešnej dobe, pokiaľ popri dieťatku ešte aj riešite iné veci a tiež ak pomerne dosť veľa cestujete, čo je teda náš prípad, tak papierovky sú neoceniteľná pomoc. Myslím, že rozumným používaním sa dá v tomto smere dosiahnuť pekný kompromis, aby bola spokojná ako mama, tak aj bábo a príroda.
 4. Vlhčené obrúsky Najviac sa snažím Stelli premývať pod čistou vodou a utierať všetko utierkami, ktoré sa dajú vyprať. Ale nech milujete ekológiu ako chcete, tak vlhčené obrúsky proste musíte mať. Je to úplná nutnosť. Keď totiž drobátko pustí nečakane kakinu, ktorá farbou aj konzistenciou pripomína marhuľový lekvár, tak vedzte, že to len tak dole z tej malej riťuldy nedáte. O to viac, ak ste niekde mimo domu. Ak máte doma naviac takého mega grcula, ako máme my, tak verte, že sa Vám zídu o to viac. Bábätku je totiž celkom jedno kde sa nachádzate a keď pustí šabličku na podlahu v drogérii, tak ste radi, že máte po ruke vlhčený obrúsok, s ktorým podlahu rýchlo utriete. A nie len podlahu, ale koľko krát aj seba, dieťa a ľudí naokolo.
 5. Detské podložky na ležanie a hranie Máme asi tri a aktuálne plánujem dokúpiť ďalšie. Milujem ich a nedám na ne dopustiť. Máme podložky z Pepca a Ikea a sú super. Stelli na nich spí v našej posteli aj dole na gauči a tam sa na nich aj spolu šantíme. Je to výhradne jej priestor. Sú hygienické a vždy keď sa zašpinia, tak ich hodím do pračky a za krátko sú suché a dajú sa opäť použiť.
 6. Podbradníky Zhrniem to tak, ako to je… sú skrátka deti, ktoré blijú. A blijú hojne. Môže za to reflux, alebo to, že hltavo papajú a možno nejaký iný dôvod, ktorý som doteraz nezistila. Od istého času a bolo to ozaj len nedávno, som rezignovala a viac už to neriešim. Ale verte mi, že dovtedy ma to poriadne nervovalo. Totiž bábätko, ktoré veľa grcká znamená pre maminu pomerne dosť veľa starostí naviac. V podstate sa narodením takéhoto malého grcuľa stávate takou ľudskou utierkou a chvíľami máte pocit, že nerobíte nič iné, len utierate mliečne zvratky a periete ogrckané veci. Niekedy ani podbradníky nepomôžu. Avšak nebyť podbradníkov vôbec, tak som načisto stratená. Nám sa najviac osvedčili podbradníky z H&M, ktoré majú tvar šatky a sú akoby nariasené. Krásne držia okolo malého krku a pekne pojmú obsah.
 7. Dupačky Bože, ďakujem za dupačky a polodupačky. Neviem kde som potratila rozum, keď som pre Stelli kupovala nohavice s otvorom na nohách. Keby som mala zrátať koľko krát si to dieťa strhlo ponožky, tak by som rátala asi až do súdneho dňa. V lete bude samozrejme na boso, ale v zimných mesiacoch nie je nič praktickejšie na oblečenie pre bábätko, ako uzavreté oblečenie.
 8. Bodynka so zapínaním do boku Je úplne jedno koľko máte skúsenosti s deťmi a cez koľko hláv a rúk ste prevliekli bodynká. Keď spustí bábo rev, tak si želáte len jedno, aby už bolo oblečené a rýchlo ste ho mohli utíšiť. Bodynká, ktoré majú zapínanie do boku a nemusíte ich teda prevliekať cez hlavu ma nespočetne krát zachránili.
 9. Prebaľovací pultík Toto naozaj nebude nevyhnutnosť pre každého, ale ak ako ja od puberty prebaľujete jedno dieťa za druhým, tak Váš chrbát ho naozaj ocení. V prvých týždňoch sme využívali na prebaľovanie aj komodu a neskôr už len pultík. Máme ho v kúpeľni a je to skvelý pomocník. Dobre mi mama radila, že sa mi v kúpeľni zíde a ja koza som ju nepočúvala. Nuž, mala pravdu. Ráno na ňom Stelli pekne ležká a pozoruje ma a ja si môžem v pokoji umyť zuby. Poobede sa na ňom bez problémov prebalíme, alebo tam viem položiť Stelli, kým tam okolo nej niečo majstrujem a večer je zase výborným pomocníkom pri kúpaní. Ocenia ho najmä rodičia, ktorý sú počas celého dňa na bábo sami.
 10. Prebaľovacia taška Veľmi som podcenila túto položku, priznám sa. Nechápem ako som si mohla naivne myslieť, že ju možno ani nebudem používať. Úplne si teraz ťukám na čelo, pretože bez nej nevytiahnem ani pätu z domu. Mám tam úplne všetko! Všetko, čo je v klasickej kabelke, plus naviac pol baráku k tomu. Plienky, obrúsky, hračky, náhradné oblečenie pre Stelli a zmestila sa mi tam aj dečka a prípadne druhý overál. Donedávna som tam nosila aj popôrodne potreby pre mňa a dokonca aj veľkého hracieho plyšového slona, aby som Stellu zabavila v aute. Mám hrozne škaredú prebaľovaciu tašku, ale je praktická a všetko sa do nej zmestí. A to je hlavné, lebo ja razím teóriu, že s bábom radšej toho ťahať viac, akoby malo niečo chýbať.
 11. Kojenie Helec, nie je to materiálna vec a uvedomujem si, že nie každému sa to podarí, ale ja to skrátka musím dať na tento zoznam. Je to pre mňa svätý grál, milujem to a ďakujem matke prírode, alebo komukoľvek kto to vymyslel, pretože je to senzačné. Kojenie môže na začiatku bolieť, neskôr z neho môže bolieť chrbát a často môžete byť od mliečka mokré až za ušami, ale výhody nad tým všetkým vysoko prevažujú. Kojenie prináša nesmierne krásne chvíle strávené s bábom a odbremeňuje Vás od prípravy jedla na mnoho mesiacov. Teplé a čerstvé jedlo je vždy po ruke, keď treba a je to nie len výborný prostriedok na utíšenie v akejkoľvek situácii, ale priatelia je to aj super prostriedok na uspanie. Ak môžete ženičky, tak kojte. Je to paráda.

Veľká Ďakovná Baby Giveaway

Som veľmi šťastná, že Vám konečne môžeme predstaviť našu Veľkú Ďakovnú Baby Giveaway, ktorú sme pre vás so Stelli nachystali a na ktorú sme sa veľmi tešili. Dúfame, že poteší aj výhercu a malého drobca, ktorý bude vecičky využívať. Je to poďakovanie, že ste už tak dlho s nami a že ste sa s nami tak veľmi tešili na našu Svetlušku a tiež, že ju tak ohromne všetci lúbite, odkedy je na svete. Ďakujeme Vám za to!

Podmienky Giveaway:

 1. Prihlásiť sa na odber môjho Instagramového profilu Andrejka Kvietková.
 2. Prihlásiť sa na odber nášho vlogovacieho kanála Kvietkovci .
 3. Na mojom Instagrame, pod Giveaway fotkou do komentára napísať, pod akým menom nás sledujete na YouTube.

Giveaway trvá do 17.mája, kedy vo večerných hodinách vyžrebujeme výhercu. Žrebovanie a teda aj vyhlásenie víťaza bude vo vlogu na vlogovacom kanály Kvietkovci na druhý deň. Výhercu následne oznámim aj na Instagrame. Giveaway sa môže zúčastniť ktokoľvek, kto splní hore uvedené podmienky a s adresou na území SR alebo ČR. Želáme veľa šťastia.

Zoznam cien

 1. Nosič Lenka rastúci. Vhodný od narodenia (4 kg) do 18 mesiacov.
 2. Detská čisto prírodná kozmetika Hristina.
 3. Zásoba ekologických vlhčených obrúskov Naty.
 4. Sada miľníkových kartičiek od značky Next.
 5. Hryzadlo žirafka Sophie.
 6. Textilný srnček Bambi od značky Maileg
 7. Detská deka Fisherman od PetiteMars.
 8. Prebaľovacia taška od Pinkie.

 

 

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť...