Baby

Detská izba pre dievčatko

 

Mnoho ľudí nechápe na čo niekto chystá izbu pre bábätko. Tvrdia, že je to zbytočné. Že bábätko to nevyužije a že je to škoda času a hlavne peňazí. Každý má na to svoj vlastný názor a môj je taký, že každý nech si robí tak ako cíti. Ja som v prvom tehotenstve cítila, že sa chcem sústrediť výlučne na bábätko a to som aj robila. Nakúpila som podstatné, vybalila, oprala, ožehlila, šupla som to do komody a bolo. Tentokrát to však bolo iné tehotenstvo a v mojom brušku bolo aj iné bábätko a rovnako aj ja som bola iná. Cítila som, že keď si touto úlohou zamestnám hlavu a ruky, tak bude aj moje vnútro spokojné. Sústrediť sa na projekt pre druhé dieťatko ma s ním vnútorne zblížilo a ten čas, ktorý som tomu venovala mi pomohol nemyslieť na ťaživé myšlienky a tým pomohol aj bábätku v mojom vnútri. Takže v tomto prípade padol každý investovaný cent na úžitok. A dnes viac ako kedykoľvek predtým vidím, ako naozaj rýchlo deti rastú a že sa ani nenazdáme a malá princezná bude poskakovať po svojej izbietke a verím, že si ju bude užívať. Ja som si prípravu izbičky veľmi užila. A nie je to vôbec o peniazoch. Alebo lepšie povedané o veľkých peniazoch. Najväčšia položka bola zrejme kreslo s taburetom.
Avšak to nebolo nevyhnutné. Bol to kúsok, po ktorom som túžila roky, ale ak by nebolo pokojne by sme sa bez neho obišli. Zvyšný nábytok aj s osvetlením nepresiahol čiastku 300 euro a okrem postieľky sú to všetko veci, ktoré využijeme ešte hodných pár rôčkov a potom prípadne zostanú pre tretie dieťatko. Maľovala som sama, väčšinu dekorácií som si vyrobila tiež sama, alebo som ich zadovážila za rozumnú cenu a ostatné už patrí do klasickej detskej výbavičky. Myslím, že prvoradé je zabaviť sa pri tom, a vložiť do toho najmä kúsok seba. Nezáleží na tom či je nábytok nový, či z bazáru. Pri troche snahy sa dá s každým rozpočtom vykúzliť pekná a útulná detská izbietka.

 

 

 

Hlavný nábytok je Zo série Ikea / Hensvik

Mám veľmi rada túto sériu. Súčasťou je biely a jednoduchý nábytok, ktorý však dokonalo spĺňa to čo má. Vďaka prijateľnej cene je kamarátsky k rodinnému rozpočtu a vďaka oblým tvarom zase pútavý pre oko.

 

Zvyšný nábytok tvorí krásne tradičné kreslo s taburetom z kolekcie Strandmon / Ikea  v sivej farbe a komoda Hemnes 

Nábytok zo série Hemnes milujem už mnoho rokov. Je to pekný a kvalitný nábytok z masívu za veľmi prijateľnú cenu. Pravdou je, že táto konkrétna komoda ( biela, nemorená ) nie je celá z masívu, ale je to kombinácia s drevotrieskou. Najskôr ma to mrzelo, ale aj napriek tomu je stále kvalitná. Túto komodu využívam nie len na uskladnenie oblečenia a plienok, ale v prvých týždňoch som ju hojne využívala aj ako miesto na prebaľovanie nášho novorodeniatka.

 

Okrem LED osvetlenia v podhľadoch a jednoduchého bieleho svietidla z Ikea, ktoré je lacné a dobre sa udržiava som na dekoráciu nad prebaľovací pultík zvolila aj nástenné svietidlá obláčiky z Ikea a na polici jemne svieti drevená labuť značky Smiling Faces z eshopu Bellarose 

 

Som veľmi rada, že som v obchodnom dome Ikea objavila aj niekoľko drobností, ktoré krásne dopĺňajú celú izbu a sú nie len praktické, ale stále aj za dobrú cenu. Medzi také veci rozhodne patria detské drevené vešiaky , na ktorých perfektne drží malé detské oblečenie a polica Mosslanda. Tá obsahuje drážku, vďaka ktorej na nej v super uhle naozaj perfektne držia knižky či rámiky. Z doplnkov som ohromne nadšená z košíkov Ikea / Byholma. kde uskladňujem každodenné drobnosti, ktoré potrebujem mať vždy po ruke a z deky, ktorú mám na kresle. Je ohromne mäkkučká, teplá a má krásnu ružovú farbu. Nájdete ju v Jysku pod názvom Vandmynte a často býva v zľave za veľmi výhodnú cenu.

 

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť...