Lifestyle

Moja obľúbená tehotenská kozmetika

Keď som bola tehotná po prvýkrát, tak posledná vec na ktorú som myslela bola nejaká kozmetika. Sem tam som si natrela bruško s kokosovým olejom, ktorý bol vždy doma v chladničke a tam moja starostlivosť začala aj skončila. Druhé tehotenstvo bolo iné v tom, že som mala chuť viac sa o seba starať. Možno to bolo aj tým, že som mala v brušku dievčatko a možno tým, že už som nemala dvadsaťpäť rokov. Najskôr to ale pripisujem tomu, že dieťatko bolo zdravé a mala som trochu viac priestoru na iné myšlienky. Už pred tehotenstvom a aj počas neho som robila videá o bulharskej kozmetike Hristina, ktorú mám veľmi rada. V stručnosti je to pre jej obsah a priateľské ceny. Na výrobkoch od Hristiny zbožňujem, že neobsahujú zbytočné prídavné látky, ktoré sa nachádzajú aj v mnohej inej certifikovanej bio kozmetike. Teda aspoň vo výrobkoch, ktoré som doposiaľ vyskúšala. Dnes Vám predstavím svätú trojicu, ktorá ma sprevádzala celým tehotenstvom so Stellou v brušku.

  1. Prírodný krém na prsia

Môj úplný must have tehotenstva so Stelli. Moje prsia boli počas druhého tehotenstva ohromne citlivé. Zachránil ma tento prírodný krém na prsia pre tehotné ženy, ale uplatní sa senzačne, aj ako krém na prsia pre čerstvé mamičky. Veľmi mi pomohol na citlivé, boľavé bradavky a zbavil ma aj šupiniek, ktoré sa mi okolo štvrtého mesiaca začali vytvárať v okolí bradaviek. Bolo to otravné a svrbelo to, no už po prvom natretí prišla úľava. Používala som tento krém celý čas a naprosto ho milujem. Veľmi mi pomohol rovnako aj v čase po pôrode, kedy prsia a najmä bradavky zažívajú neraz veľkú záťaž. Masírovala som si ním boľavé prsia a natierala som si ním zapálené a ubolené bradavky a senzačne všetko zahojil. Krásne sa rozotiera a vonia jemne a nevtieravo.

Zloženie: Voda, Bambucké maslo, Morská soľ, Pantenol, Basabolol ( silica Rumančeka pravého), Mandľa horká olej, Avokádový olej, Nechtík lekársky extrakt z kvetov, Hydrogenovaný Ricínový olej, Vlčí Bôb extrakt zo semienok, Alantoín, Včelí vosk 

 

2. Prírodné telové mlieko biely jogurt

Celú radu biely jogurt od značky Hristina zbožňujem, pretože má príjemnú, jemnú a absolútne nevtieravú vôňu. Ja som dosť citlivá na vône a len tak niečo mi nesadne. Naviac priam nenávidím silné a ťažké vône, ale aj príliš sladké vône mi doslova lezú na nervy. Preto kozmetika z tejto rady, ktorá nesie skutočne len jemnulinký náznak už bez tak jednoduchej vône mi učarovala. Sprchový gel z tejto série je u mňa na popredných priečkach z celkovej kozmetiky, ktorú používam a jeho kolega prírodné telové mlieko rovnako. Prečo som ho

zaradila práve na zoznam najlepšej tehotenskej kozmetiky? Kvôli nohám. Milujem masáž nôh a v tehotenstve dva krát tak veľmi. S týmto krémom je to pôžitok. Krásne sa rozotiera a po natretí zostáva iba hladká pokožka a príjemný pocit.

Zloženie: Voda, Mandľa horká olej, Jojobový olej, Bambucké maslo, Avokádové maslo, Výťažok z Aloe Vera, Olej z hroznových semienok, Jogurt, Kolagén, Elastín, Vitamín E, Alantoín, Včelí vosk

 

3. Prírodný telový balzám a olej na strie

Nebudem Vám klamať a rovno napíšem , že strie mám. A celkom dosť. Faktom však je, že časť z nich vznikla v prvom tehotenstve tým, že som o seba málo dbala a bruško zažívalo naozaj ohromnú záťaž. Faktom číslo dva je, že Stelli sa narodila až na konci 42. týždňa a práve až v tom čase sa mi bruško najväčšmi natiahlo.Som si však istá, že keby som sa nenatierala vôbec, tak by to dopadlo oveľa horšie. Zvyšné rizikové partie som si natierala taktiež a nemám ani jedinú novú jazvu. Zloženie je totožné a rozdiel je iba v tom, či uprednostníte redší olej, alebo tuhší balzám. Mne asi väčšmi vyhovuje ten olej, lebo sa lepšie rozotiera a rýchlejšie sa vsiakne do pokožky.

 

 

Zloženie: Sezam Indický olej, Mandľa horká olej, Avokádový olej, Nechtík lekársky extrakt, Harmanček pravý extrakt z kvetov, Levanduľový olej, Rozmarínový olej, Alantoín, Slimíkov extrakt, Vitamín A, Vitamín E, Včelí vosk + pri balzame Bambucké a Kakaové maslo.

 

 

Ak by som ešte niekedy bola tehotná, tak určite plánujem vyskúšať aj niečo od Slovenskej značky Dulcia. Ja mám od nich zatiaľ iba krém na oči, ale som s ním celkom spokojná, tak by som rada vyskúšala aj viac. Napríklad aj ich tehotenskú kozmetiku. Krém na strie a balzám na bradavky, na ktoré sú skvelé recenzie.Už teraz som zvedavá, či budú stáť za                                                                                    to.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...